ההר המעשן

V-MUMU

V-MUMU, המוזיאון הוירטואלי מוסררה הוא יוזמה של ביה"ס מוסררה לקיום מרחב תצוגה נוסף בבניין ההיסטורי של בית הספר בשכונת מוסררה. המוזיאון מהווה פלטפורמה ייחודית להצגת תערוכות עכשוויות במרחב אדריכלי וירטואלי המתבסס על תוכניית הבניין ההיסטורי של בית הספר. המוזיאון מציע חווית שוטטות אינטראקטיבית ותנועה עצמאית של המבקרים בתערוכות.

התערוכה הוירטואלית "ההר המעשן" מציגה עבודות צילום ווידיאו של מפגש ייחודי שהתרחש בחורף 2019-2020, בעידן אחר, כך נדמה, מעט לפני שמגיפת הקורונה עטפה את עולמנו וקיומנו על פני כדור הארץ וצמצמה כמו באבחה אחת את אפשרויות המפגש הפיזי בין אנשים ממדינות, בוודאי מיבשות שונות. יצאנו מירושלים, קבוצה של חמישה נציגים מבית הספר, למה שנתפס בעינינו כמסע מכונן של התבגרות ושינוי. התארחנו אצל ילידים אמריקניים במדינות אורגון וושינגטון, במסגרת פרויקט בינלאומי ייחודי, שבית הספר מוסררה נבחר לקחת בו חלק – מוסד חינוכי ראשון בארץ שהתקבל לתוכנית הייחודית של The Communities Connecting Heritage (CCH)  שמטרתה לשמר את המורשת התרבותית של קהילות נכחדות ברחבי העולם ולקשר בין ארגונים שונים ברחבי העולם. מן הצד שני אורגן המפגש על ידי הארגון Wisdom of the Elders מפורטלנד, האמון על שמירת המורשת הילידית האמריקנית של האזור. 

משתתפים: אסף אלבוחר, קונו בירצ'ום, טים קינן בורגס, שירלי גופר, הארווסט מון האוול, אבי סבג, שישקה ג'קסון, דוויין ליין, ילי רייכרט, דנה שחר

התערוכה "ההר המעשן" הנה תוצר של פרויקט "מסע התמורה של הגיבור" שהתאפשר תודות תכנית ל Communities Connecting HeritageSM בחסות מחלקת המדינה האמריקאית במימון ממשלת ארה"ב ומנוהלת על ידי World Learning.

צילום: אסף אלבוחר